blogspot hit counter
Snoopy Köpek Kuaförü - İstanbul Köpek Otel Pansiyonu

Snoopy Köpek Kuaförü

Snoopy Köpek Kuaförü
Paylaş
 

Snoopy Köpek Kuaförü

Snoopy isimli köpek kuaförünün internetteki sayfasına girdiğimiz zaman direk karşımıza şu söz çıkmaktadır; ‘’ köpeklerin lüks arabalara ihtiyaçları yoktur, büyük evlere ya da süslü elbiselere… Yani kısacası yemek ve su yeterlidir. Zengin ya da fakir olmanıza bakmaz, zeki veya aptal olmanıza da bakmaz. Kalbini size açar. Kaç kişi sıra dışı olduğunu hissettirebilir? ‘’ bu söz ile sayfanın açılışını yapmaları maddi çıkarlardan çok köpeklerin iyiliklerini sağlıklarını ve bakımlarını karşılamak için hizmet verdiklerini görmekteyiz. Çok sayı da köpek kuaförü bulunmaktadır. Ancak güven veren köpek kuaförleri çok bulunmamaktadır. Bu yüzden köpeğimizin ihtiyaçlarını bakımlarını gidermek için gidilecek olan köpek kuaförü iyi bir araştırmadan geçerek ve çevreye sorularak gidilmelidir. İşiniz sağlama alarak köpek kuaförüne giderseniz hem köpekler hem de sahipleri mağdur olmamış olacaktır.

Paramızın karşılığını da kat kat almış olacağızdır. Köpek kuaförleri ikiye ayrılmış durumdadır. Gezici köpek kuaförleri ve belli bir mekan da sabit olan köpek kuaförleri. Bu iki köpek kuaförünü de inceleyecek olur isek; gezici köpek kuaförlerini genel de zaman yönünden sıkıntı için de olan insanlar tarafından tercih edilen bir seçenektir. Belli bir mekan da sabit olan köpek kuaförleri ise hemen hemen her köpek sahibinin tercih ettiği kuaförlerdendir. Gezici köpek kuaförlerin de uygulanan hizmetler ile sabit köpek kuaförlerin de uygulanan hizmetler aynıdır. İkisinde temel amaç köpeklerin ihtiyaçlarını ve bakımlarını gidermek için hizmet etmektir. Köpek kuaförlerin de yapılan hizmetler; tıraş ancak tıraş ikiye ayrılmaktadır makine ve makas tıraşı olmak üzere farklı amaçlar için tıraş işlemi uygulanmaktadır, göz kulak ve diş temizleme, yıkama ve kurutma işlemi olmak üzere bu alanlar da hizmet verilmektedir. Seçilecek olan köpek kuaförünün iyice araştırılmasın da ve soruşturulmasın da köpek ve sahipleri için fayda vardır. Çünkü günümüz de birçok köpek ve köpeklerin sahipleri mağdur olmuştur. Başka köpeklerin ve sahiplerinin mağdur olmaması için bilgilenmeli ve bilgilendirmeliyiz.

Köpek kuaförlerin de verilen çalışmalar;

MAKİNA TIRAŞI; Tüylerin dökülmesini geciktirmek engellemek için uygulanır. Tüyler istenilen miktar da en az 3mm ve en çok 2 cm arasın da değişen boylar da kesilir veya kırpılır ve daha sonra köpeğiniz cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Bazı yerler de göz ve kulak temizliği ve tırnak kesimi de makine tıraş işlemine dahil olmaktadır.

MAKAS TIRAŞI; Tüylerin daha uzun bırakıldığı cool sempatik bir görünüm içindir yani dış güzelliği amaçlayarak tıraşlama işlemi yapılmaktadır. Köpeğin cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Ardından makas ile tüyleri istenilen uzunluk da kırpılır. Göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir. Genel de köpek sahipleri tırnak bakımı ve göz-kulak temizliği diğer hizmetlere göre çok talep etmemektedir.
BANYO; Köpek cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Bu hizmete genel olarak göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahil edilmektedir.

RÖTUŞ; Göz çevresi, kulak içi, pati altı ve içi ve genital bölgedeki tüylerin fazlalıkları alınıp düzeltilir.
Köpeğimizi teslim ettiğimiz ellerin güvenilir olması ve işin de uzman işiler tarafından yapılacak olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Köpeğimizin bakım ve hizmetlerini yapacak olan kişi köpeğimizin psikolojisine ve davranışlarını etkileyebilir. Bakım sonrası köpeğimiz üzülebilir utanabilir veya tam tersi olarak hırçınlaşıp sürekli havlaya bilir ya da hırlaya bilir köpeğimiz üzerin de etki bırakacak insanları iyi seçmemiz gerekmektedir.

Bu yazı 641 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak