blogspot hit counter
Profesyonel Köpek Kuaförleri - İStanbul Köpek Kuaför Salonu

Profesyonel Köpek Kuaförleri

Profesyonel Köpek Kuaförleri
Paylaş
 

Profesyonel Köpek Kuaförleri

Çok sayı da köpeklere ve köpek sahiplerine hizmet etmek amacı ile kurulan köpek kuaförleri bulunmaktadır. Bazı kişiler sadece maddi anlam da kar amacı gütmek için köpek kuaförünü açmış iken bazıları da köpeklerin mağdur olmaması için gerekli olan tüm bakım ve ihtiyaçları gidermek amacı ile açmıştır. Dışarıdan bir göz olarak baktığımız da hangi köpek kuaförünün hangi amaçlar ile açtığını anlayamayız. Nasıl hizmet verdiğini, köpeğin ihtiyaçlarının giderilmesin de kullanılan araç ve gereçlerin temiz hijyenik olduğunu anlayamayız. Bu tarz durumları anlamak için çeşitli yerlerden bilgi alıp etrafımıza soruşturmalıyız.

Çünkü maalesef günümüz de çok sayı da köpek ve köpek sahipleri köpek kuaförleri yüzünden mağdur olmuştur. Bizlerin ve başkalarının da mağdur olmaması için bilgilenmeli ve bilgilendirmeliyiz. Herkes bayan ya da erkek kuaförü olamıyor ise köpek kuaförü de olamamak da. Köpek kuaförü olmak için çeşitli kurslar gidilip belge sahibi olunarak köpek kuaförü olunmaktadır. Köpek kuaförleri seçimin de bu kadar dikkat edilmesinin sebebi işin de profesyonel olmayan kişiler köpeklerin davranışlarını etkilemektedirler. Mesela bazı köpek sahipleri köpeklerini köpek kuaföründen getirdikten sonra yemek yemediğinden, hırçınlaştığından, sürekli olarak havlayıp hırladığından, sahibinden kaçtığından şikâyet etmektedir.

Uzmanlara göre bu davranışların sebebi kuaförden etkilenmeleridir. Köpeklerin ve sahiplerinin mağdur olmaması için en uygun seçenek işin de profesyonel olan uzman ekipler ile çalışmak olacağı söylenilmektedir. Köpeğimizi emanet ettiğimiz kişinin veya kişilerin deneyimli olması ve gereken belgelere sahip olması gerekir. Bu gibi durumlara dikkat edilerek pet kuaförü seçilir ise mağdur olma ihtimalimizi en aza indirgemiş oluruz. Köpek kuaförün de tecrübeli kişilerin yer alması her zaman daha faydalıdır çünkü köpek kuaförlerin de yapılan hizmetler köpeklerin psikolojisini de etkilemektedir köpeğin ve sahibinin mutlu ve huzurlu olması gerekmektedir. gezici Köpek kuaförlerin de sağlık kontrolü yapanların ayrı ve evcil hayvan bakımını yapanların ayrı ayrı eğitimler alması gerekiyor. Köpek kuaförlerin de çok sayı da hizmet ve bakım türleri bulunmaktadır. Tüylerin şekline ve boyuna göre de tıraş türü belirlenmektedir. Hayvanın ırkı da kesim yapılırken göz önün de bulundurulur. Derinin bakımı için ilaçlar da uygulanmaktadır. Tüm kuaförler uzman kişiler ile çalışmalar yapmamaktadır bu yüzden tercih edinilecek köpek kuaförü iyice araştırılmalıdır.

Profesyonel köpek kuaförlerin de hangi işlemler yapılmaktadır?

MAKİNA TIRAŞI; Tüylerin dökülmesini geciktirmek engellemek için uygulanır. Tüyler istenilen miktar da en az 3mm ve en çok 2 cm arasın da değişen boylar da kesilir veya kırpılır ve daha sonra köpeğiniz cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Bazı yerler de göz ve kulak temizliği ve tırnak kesimi de makine tıraş işlemine dahil olmaktadır.

MAKAS TIRAŞI; Tüylerin daha uzun bırakıldığı cool sempatik bir görünüm içindir yani dış güzelliği amaçlayarak tıraşlama işlemi yapılmaktadır. Köpeğin cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Ardından makas ile tüyleri istenilen uzunluk da kırpılır. Göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir. Genel de köpek sahipleri tırnak bakımı ve göz-kulak temizliği diğer hizmetlere göre çok talep etmemektedir.
BANYO; Köpek cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Bu hizmete genel olarak göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahil edilmektedir.
RÖTUŞ; Göz çevresi, kulak içi, pati altı ve içi ve genital bölgedeki tüylerin fazlalıkları alınıp düzeltilir.
Köpeğimizi teslim ettiğimiz ellerin güvenilir olması ve işin de uzman işiler tarafından yapılacak olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Bu yazı 706 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak