blogspot hit counter
LoveDog Köpek Maması- İstanbul Köpek Otel Pansiyonu

LoveDog Köpek Maması

Paylaş
 

LoveDog Köpek Maması

LoveDog Köpek Maması

Hayvan beslemek oldukça zorlu bir süreçtir. Çünkü hayvan severler hayvanlarının her türlü probleminden sorumludurlar. Hayvanlarının, tuvalet alışkanlıklarından beslenme alışkanlıklarına kadar sorumludurlar. Bu süreç de hayvan sahiplerine oldukça önemli sorumluluklar düşmektedir. Sahip oldukları hayvanlar için her alanda doğru tercihleri yapmaları gerekmektedir. Ülkemiz şartlarında, özellikle çok fazla köpek beslenmektedir. Köpek beslenmesi de birçok hayvana göre daha zordur. Köpeklerin yaşam standartlarını yükseltmek için köpek sahipleri en doğru seçimleri yapmalıdırlar. Bu seçimler yapılırken, köpeklerin her türlü fiziksel ve psikolojik özellikleri dikkate alınmalıdır. Seçimler alanında uzman veterinerler kontrolünde yapılmalıdır.

 

Son dönemlerde köpeklerin bakımında en problemli olan alan köpeklerin beslenmesidir. Köpeklerin beslenmesinde oldukça fazla miktarda, doğru bilinen yanlışlar bulunmaktadır. Köpeklere günlük hayatta insanların tükettiği gıdaları tükettirmeye çalışan hayvan sahipleri bulunmaktadır. Köpeklere günlük hayatta insanların tükettiği gıdalar tükettirmeye çalışın insanların bilmedikleri, köpeklerin her ne kadar sindirim sistemleri insanların sindirim sistemlerine benzerlik gösterse de, genel olarak köpeklerin sindirim sistemleri ve fizyolojik gereksinimleri insanlardan oldukça farklıdır. Bu yüzden de insan gıdaları yerine, köpeklere onların kendi fizyolojik ihtiyaçlarına uygun olan, onlar için gerekli protein, vitamin ve mineral gibi besin ögelerini içeren doğru besinler tercih edilmelidir. Bu tercihler köpek sahipleri tarafından doğru bir şekilde düzenlenmelidir. Köpeklere insan beslenmesine uygun gıdalar yerine, kendi fizyolojik ihtiyaçlarını uygun özel köpek mamaları tükettirilmelidir.

 

Doğru köpek mamasını da tercih etmek oldukça zorlu bir süreçtir. Çünkü piyasalarda çok fazla miktarda köpek mama markası mevcuttur. Köpeğin fizyolojik ihtiyaçlarına göre doğru köpek mamasını tercih etmek için alanında uzman veterinerlerden yardım almak şarttır. Köpek mamaları hayvanların yaşlarına, cinslerine beslenme alışkanlıklarına ve fizyolojik gereksinimlerine göre oldukça değişiklik göstermektedir. Ayrıca köpeklerin alerjen durumları, bağışıklık durumları ve damak zevkleri de dikkate alınarak çok fazla çeşitte mama üretilmektedir. Lovedog köpek maması da bu alanda oldukça başarılı olan bir köpek mamasıdır. Köpeklerin fizyolojik ihtiyaçlarına göre oldukça zengin bir besin ögesi içeriği vardır. Köpekler için doğru mamayı arayan köpek sahiplerinin kesinlikle kaçırmaması gereken bir mama markasıdır. Köpekler bu ürünleri oldukça zevkle ve iştahla tüketmektedirler. Alanında uzman birçok veterinerin de önerdiği bir markadır.

 

Köpek için doğru mamayı bulma sürecinin oldukça zorlu geçmesinin yanı sıra, piyasada oldukça fazla mama çeşidi olduğu için sürekli olarak beğenilmeyen mamalar değiştirilmektedir. Beslenme programları sürekli olarak değişen köpekler de bundan fizyolojik olarak oldukça fazla etkilenmektedirler. Çünkü sindirim sistemleri, sürekli değişen gıdalar yüzünden bir karmaşa içerisine girmektedir. Bu yüzden de köpek sahiplerinin, Lovedog köpek maması gibi doğru ürünlere direkt olarak yönelmeleri, köpeklerin sağlığı için oldukça önem arz etmektedir. Köpek sahipleri piyasada bulunan kalitesiz ve sağlıksız köpek mamalarından kesinlikle uzak durmalıdırlar. Yapılacak her hangi bir yanlış seçim, köpeklerin çeşitli hastalıklara yakalanmasına sebep olabilmektedir.

LoveDog Köpek Maması

Son dönemlerde veterinerlerde, bu tarz beslenme yanlışlıkları sebebiyle tedavi olmakta olan çok çeşitli köpek bulunmaktadır. Lovedog köpek maması gibi köpeklerin gerçekten severek yiyeceği mamalar, köpeklerin sadece fizyolojik değil psikolojik ve sosyal hayatları üzerinde de olumlu etki yaratacaktır. Sağlıklı bir şekilde beslenen köpekler genel olarak sosyal hayatlarında yaptıkları her aktiviteden daha fazla mutluluk duyacaklardır. Bu durum hem köpekleri, hem de köpek sahiplerini mutlu edecektir. Doğru mama seçimi köpeklerin vücut gelişimlerinde de oldukça önemlidir. Mamaların köpeklerin yaş gruplarına göre ayrılması oldukça yararlıdır. İlk 6 aylık süreçte annelerinden yeni ayrıldıkları için, doğru beslenme takviyeleri ile fizyolojik kayıpları engellenmelidir.

 

Bu yazı 1148 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak