blogspot hit counter
Köpek Sevgisi Ve Sorumluluk- İstanbul Köpek Otel Pansiyonu

Köpek Sevgisi Ve Sorumluluk

Paylaş
 

Köpek Sevgisi Ve Sorumluluk

Evde genel olarak köpek beslemek çok zor ve sorumluluk gerektiren bir iştir. Köpeklerin ev ortamına alışması zaman alan, eğitimler ile ev ortamına alıştırılan köpekler için sabır en önemli şartların başındadır. Köpekler ne kadar sosyal canlılar olsa da, ev ortamına ilk geldiklerinde alışıla gelmiş huylarından vazgeçmesi ve ev ortamına ayak uydurması biraz zaman alan ve sahipleri için sabır isteyen bir süreçtir. Bu süreci iyi yönetmek köpeklerin alışması ve artık evi sahiplenmesi ile sonuçlanması için gerekenlerin eksiksiz yapılması gerekmektedir. Köpek sahibi kişiler evde köpek bakmak istediklerinden önce tuvalet eğitimi ile başlaması önemlidir. Köpekler için kafes eğitimi veya dışarıda gezinti sırasında tuvalet eğitimi vermek mümkündür. Köpekler zamanla zaten evinizi sahiplenir ve evlerine tuvalet yapmadıkları için evin dışında gezi esnasında tuvaletini yapalar.

Köpekler serbest gezinmeyi isteyen canlılardır. Onun için boş bir yer sağlamak ve yatak. Mama kabı, su kabını oraya koymak gerekmektedir. Köpek istemiş olduğu zaman orada serbest dolaşır ve kendi halinden kalır. Köpekler de dişlerinden dolayı ısırmak ister. Bırakırsan evde çiğnenmedik eşya bırakmaz. Bunun önlemek için genelde mamasını ısırma oyuncakları ile koymak ve oyuncağı çiğnedikçe mama dışarı çıkar Köpek artık sadece bu oyuncakları çiğnemeye başlar. Köpekler yavru iken asla kucağına almamak, yatağa almamak köpeği şımartmamak gerekmektedir. Köpek yalnız kalmamak için sahiplerine havlar ve naz yapar bir çocuk edasında işte sahipleri bu durumda şımartırsa köpeği önüne geçemez. Bundan dolayı köpek ile sahibi arsındaki ilişki seviyeli olmalı ve köpek hiçbir zaman şımarmamalıdır.

Köpeklerin eğitiminden daima lider siz olduğunuzu köpeğe aşılamalısınız. Evinizde köpeğiniz için belirlemiş olduğunu yasak bölgeleri bilmeli ve oralara girmemelidir. Köpekler eğitim ile davranışlarını geliştiren canlılar bundan dolayı ödül ceza sistemi ile davranışları hafızalarında kalır. Ödül küçük mama bisküvileri olabilir, bazen okşama ve sevme olabilir. Ama davranışı yerine getirdiği zaman ödülünü verin. Köpeklerde beslenme eğitim kadar önemli olan bir başka sorumluluktur. Köpeklerin kendileri tercih etme şansı olmadığından köpek sahipleri uygun ve kaliteli mamayı bilinçli olarak tercih etmeli ve beslenmesini izlemelidir. Köpek maması için uygun veya uygun olmayan mamaları araştırmalı ve köpeğinin beslenme alışkanlığına ırk, yaş, kilosuna göre mama seçimi yapmalıdır. Mama seçiminde ilk içerik mutlaka et olmalı ve bu etin oranı yüksek olmalıdır. Kullanılan et kaynağı belli olan taze ve insanların tüketebileceği kalitede olması gerekmektedir. Unutmayın ki köpeklerde bir canlıdır. Tüketmiş olduğu ürünün kalitesi onların sağlıklı yaşamları için önem teşkil etmektedir.

Köpek maması protein ve vitamin içermeli, dengeli mineral içermeli ve sebze ve meyveler ile doğal proteinler olmalıdır. Ayrıca hayvansal yağlar içermesi son derece tehlikelidir. Bundan dolayı köpek maması tercihlerinizde ambalaj üzerinden yazılan içerikleri kontrol edin ve AFFCO köpek mamalarındaki besin değerlerini belirleyen kurumun ismi yazılan mamalar tercih edilmelidir. Golosi Ton ve Morina Balıklı Köpek Konserve Maması, köpekler için tam ve dengeli beslenmesi için son derece teknolojik üretim tesislerinden üretilmiş köpek mamasıdır. AFFCO’ya göre içerisinde ki besin değeri formüle edilmiş ve uygun içeriğe sahiptir. Mamanın içinde ton balığı taze ve kaynağı belli olan ton balığı bulunmaktadır. Dengeli mineraller ve protein için sebze ve meyve tanecikleri ile zenginleştirilmiş olan mama köpekler için enerji ve lezzet deposudur. Bakır, fosfor, iyot gibi maddeler içerisinden bulunur iskelet ve kas sistemini için çok önemli maddeler olduğundan köpeklerin sağlığı için kullanımı uygundur.

Köpek Sevgisi Ve Sorumluluk

Golosi Ton ve Morina Balıklı Köpek Konserve Maması istenilen ve pratik ambalaj seçenekleri ile büyük market ve online satış yapan sitelerde uygun avantaj ve ödeme seçenekleri ile köpek sahipleri için köpeklerini sağlıklı beslemeleri açısından uygun köpek mamasıdır. Köpeğiniz için uygun mama seçin.

Bu yazı 1410 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak