blogspot hit counter
Köpek Maması Batman- İstanbul Köpek Otel Pansiyonu

Köpek Maması Batman

Paylaş
 

Köpek Maması Batman

Petrol şehri Batman’da köpeğiniz için en uygun mamayı alabilir ve kullanabilirsiniz. Bu sayede köpeğine en uygun beslenmeyi sağlayabilir ve iyi beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Ancak bir köpek maması alınırken bilinmesi gerekilen şeyler vardır. Bunlar: fiyatın önemli olmadığı, bir mamanın içinde olması gereken içeriklerin olduğu ve bunların karşılanması gerektiğidir. Eğer köpeğinizin sağlığını düşünüyorsanız öncelikle onların sağlığını düşünmeniz gerekmektedir.

 

Bir köpek maması Batman alırken de dikkatli olunması gerekilir. Bir köpek sahibinin en azından köpeğinin alması gereken besin ve içerikleri az da olsa bilmelidir. Bu nedenler mama alırken de buna dikkat etmelidir. Bir köpek sahibi mama alırken fiyata değil içeriği bakması gerektiğini bilmelidir. Çünkü ucuz diye aldığınız kalitesiz mamalar size kısa dönemde kar ediyormuşsunuz gibi görünse de uzun vade de daha çok kaybedeceksiniz. Bunun nedeni besin değerleri bakımında fakir olan bir mamayı köpeğinizin daha fazla tüketmek istemesindedir.

 

Köpeğiniz alması gerektiği besin değerlerini alamayınca daha fazla yer. Bu da normal bir mamanın 3 katı kadar daha fazla yemesi demektir. Yani mamanız daha erken bitecektir. Diğer bir sorun kalitesiz mamaların köpeğinizin sağlığı üzerindeki etkileridir. Kalitesiz bir köpek maması vücut yapısını desteklemediğinden vücut sık sık hasta olur ve geç iyileşir. Bu da veterinere vereceğiniz paranın artması demektir. Ayrıca köpeğinizin vücut sağlığını da gelecek yıllara yansıyacak şekilde bozmuş olursunuz. Bu yüzden yapmanız gereken asla fiyatla kıyaslama yapmamaktır. Ucuz diye bir kalitesiz ürünü almayın. Peki, bir köpek maması nasıl olmalıdır?

 

Bir köpek mamasında olması gereken içerikler olması gerekmektedir. Bu içerikler öncelikle protein içeriğidir. Protein içeriği et besininde, pirinç besininde bolca bulunur. Ayrıca bazı mamalar protein takviyesi de yapar. Bunun nedeni köpek vücudu için protein içeriğinin önemli olmasıdır. Protein vücudu onaran, koruyan ve yapılandıran bir besin değeridir. Hücreleri onarma, hücreleri yenileme, antikor üretme, enzim salgılamasında yarımcı olma gibi görevleri vardır. Ayrıca açılan bir yaranın enfeksiyon kapmaması için çalışır ve vücudu mikroplardan korur. Bir zırh gibi vücudu koruduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden alınması önemlidir. Büyük ırk köpeklerin oldukça fazla alması gerektiği de bilinmelidir.

 

Büyük ırk köpekler kas ve kemik yapıları gereği vücutları proteine daha çok ihtiyaçları vardır. Normal bir köpek mamasında olması gereken en az miktar %7,5 ile 12 arasındayken büyük ırklar için bu %20’den daha fazla olabilmektedir. Ayrıca etçil olan köpeğin beslenmesinde et besininin önemi büyüktür. Diğer önemli içerikler mineral, yağ ve vitaminlerdir. Bu besin değerleri vücut yapısını koruma ve direncini artırma amaçlı kullanılırlar.

 

Örneğin vitaminler vücut organellerinin yapısına katılarak organların daha iyi çalışmasını sağlarlar. Yağ vücuda enerji veriri ve organları sararak korur. Mineraller ise vücut yapısının daha dirençli olması için çalışır. Her mineral ve vitaminin görevleri ayrı olduğu da bilinmelidir. Bu yüzden bir köpek mamasında olması gereken içerikler: protein, mineral, vitamin ve yağ olarak söylenebilir. Mamalarda bunlardan en az üçü bulunmalıdır. Ayrıca başka içerikler de olabilir. Örneğin: selüloz ve Taurin içerikleri de önemli olan içerikler arasındadır.

Köpek Maması Batman

Köpeğinizin beslenmesine önem veriyorsanız öncelikle fiyatlara değil kaliteye bakmanız önerilir. Bu sayede en iyi mamayı alabilir ve köpeğinizin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Eğer mama içerik olarak zengin ise ve gerekli olan içerikleri barındırıyorsa alınabilir demektir. Bu yüzden besin değerleri fakir olan mamalardan uzak durup diğer mamalara yönelmeniz gerekmektedir. Bu sayede Batman’da köpeğiniz için en uygun beslenmeyi sağlayacaksınız.

Bu yazı 1050 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak