blogspot hit counter
Köpek Maması Bartın- İstanbul Köpek Otel Pansiyonu

Köpek Maması Bartın

Paylaş
 

Köpek Bakımı İçin Neler Yapılır

Köpek Maması Bartın

               Günümüzde artık köpek bakmak birçok insan için hobi olarak eğlenceli olarak yapılmaktadır. Bazı insanlar ise onların büyük dost olduğunu düşünerek evde birlikte yaşarlar. Köpek bakmak kolay gibi görünmüş olsa da zor ve zahmetli bir faaliyettir. Köpekler ile uğraşmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için sorumluluk yapmak gerekir. Köpekler evde bakımları için onların ev ortamına hazırlamak ve onlara şefkat, ilgi göstermek gerekmektedir. Tatbikî bu şefkat ve sevgi köpek bakımı için yetmemektedir.

 

Onların sağlıkları için gerekli olan veteriner hekimleri ayarlamak ve aşılarını yaptırmak, arada onlara masaj yaparak kontrollerini yapmak köpek sahiplerinin özellikle yapması gereken işlerin başındadır. Köpekler için güzel bir ortam oluşturmak onların rahat ve sağlıklı olmasını sağlamak gerekir. Köpeklerde bir canlı olduğundan ihtiyaçları bulunur. Köpekleri eğitmek gerekir onlar ile daha iyi bir iletişim için bu eğitimler gereklidir. Onlar ile birlikte yaşamanın sırı eğitimden geçer sizin onları anlaması ve onlarında sizi anlaması için mutlaka bu itaat eğimlerine özen gösterin.

 

Köpek Nasıl Beslenir ve Mama Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Köpekler de canlı varlıklar olduğundan onlarında besine ihtiyacı vardır. Onlar için uygun mama ve gıda seçilmesi sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamalarını sağlamaktadır. Köpeklerde yaş, ırk ve kilo durumuna göre uygun mama seçmek gerekir. Köpekler her şeyi yer diye bir kural asla yoktur. Onların düzgün beslenmesi sindirim sistemi içinde önemlidir. Köpek beslenmesi için veteriner hekim tarafından bilgi alınması gerekir. Köpeğinizin sağlık durumu ve damak tadını iyi analiz etmeniz önemli bir detaydır. Köpeklerde et ilk öncelikli besin maddesi olduğundan seçilen mamada mutlaka olmalıdır. Köpekler de yemek artıkları vermek onların sağlıklı beslenmesi için uygun olmaz ve köpeklerin karnı doyar belki sağlıklı bir beslenme olmaz.

 

Köpeklerde mama seçmek öncelikle mama içeriğine bakmak ve içerikte olan etin oranı, kaynağı önemlidir. Kullanılan et öncelikle taze ve kaynağı belli olan et seçilmesi mamanın kalitesi için çok önemli bir detaydır. Asla et türevi yazan mamalar tercih edilmemelidir. Bu mamalarda genelde çok kötü etler ve etin kullanılmaması gereken kısımları karıştırılmaktadır. Köpeğinizi besleyeceğiz diye bu mamalar ile hasta etmeniz mümkündür. Mamalarda vitamin, mineral ve karbonhidrat içermesi önerilir.

 

Köpek Maması Bartın

 

Karadeniz’in harika ve doğal güzelliği ile hayalleri süsleyen tarihi yapısı, güzel plajları ve mağaraları ile ilgi çeken bir ildir. Ormanlar ile çevreli harika bir il olan Bartın sıcak ve mert insanları ile güzel bir yaşam merkezidir. Yazları sıcak ve kışları yağışlı geçer. Burada insanlar evcil hayvan beslemek ister ve sahiplenmek için gerekli yerlere başvuru yaparak sahiplenmektedirler. Bartın sahipsiz köpekler için gerekli birçok proje yapmış ve köpeklere ev bulmak için çalışmalar başlatmıştır. Bu sayede birçok köpek ev sahibi olmuştur.

Köpek Maması Bartın

Köpek Maması Bartın olarak sektörde köpek beslenmesi için uygun ve kaliteli mama markaları ile hizmet vermekteyiz. Köpek sahipleri ile birlikte mama seçiminde çalışmalar yaparak onların sağlıklı beslenmeleri konusunda adınlar atmış bulunmaktayız. Kaliteli markalar ile stoklarımızda bulunan kuru veya konserve mamaların denetimlerini uzman kadromuz ile yapmaktayız. Köpekler için beslenme seçeneklerini kaliteli kılmak ve onların sağlıklı olarak uzun ömür sürdürmelerini sağlamak için hata yapmadan doğru seçimlere katkıda bulunmak bizleri gururlandırmaktadır. Köpekler için doğru yer ve doğru karar için gelin güvenin kontrol sizde olsun. Kaliteli ve uygun içerikli köpek mamaları ile doğru beslenme ve köpeklerde uzun bir yaşam ve Köpek Maması Bartın olarak liderlik bizdedir.

Bu yazı 1071 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak