blogspot hit counter
Goody Köpek Maması- İstanbul Köpek Otel Pansiyonu

Goody Köpek Maması

Paylaş
 

Goody Köpek Maması

Goody Köpek Maması

Evcil hayvan beslemek bambaşka bir iştir. Son derece özenli olmayı gerektirir. Çocuk bakar gibi evcil hayvan bakarken de özenli ve dikkatli olunmalıdır. Evcil hayvan bakan kişilerin onlara verdikleri mamaların kalitesine dikkat etmeleri gerekir. Bizler nasıl her şeyi yemiyorsak ya da bozuk bir şeyi yemiyorsak hayvanlara da aynı özeni göstermeli, kalitesiz ya da bozulmuş mamalar yedirmemeliyiz.

 

En çok evde bakılan hayvan köpektir. Köpekler son derece sadık, sevimli ve akıllı hayvanlardır. Evde bakılabilecek en ideal hayvanlardan biridir köpekler. Hem zararsızdırlar hem de evinizi yabancı kişilere karşı korurlar. Köpeklerin bakımı da oldukça kolaydır. Günde 3 öğün yemek verip, vaktinize göre sabah akşam veya daha fazla yürüyüşe çıkarmalısınız. Köpeklerinizi eve kapatmamalısınız. Günlük düzenli olarak mutlaka tuvalet ihtiyacı için ya da dolaşması için dışarıya çıkarmalısınız. Çünkü her ne kadar evde bakıyor olsak da onlar doğaya ait hayvanlardır, bu nedenle onları doğadan uzak tutmamalıyız.

 

Köpeklerin beslenmesi de son derece önemlidir. Her gün değilse bile belli aralıklarda et verilmesi önerilir. Et olmadığı zamanlarda da köpek maması vermelisiniz. Köpekler için bir çok çeşitte köpek maması bulunmaktadır. Tabi ki köpek maması alırken de markalara dikkat etmek gerekir. Rastgele bir köpek maması alınmamalıdır. Bilindik ve çok tercih edilen markaların mamaları alınmalıdır. Bunlardan biri Goody köpek maması markasıdır. Bu marka köpek mamalarını köpeğinize güvenle yedirebilirsiniz. Bu mamaların içinde köpeğinizin ihtiyacı olan tüm besin maddeleri bulunmaktadır. Her bir ihtiyacı için eşit oranda mamaların içinde bu besinler bulunmaktadır.

 

Köpeklerin de insanlar gibi sağlıklı ve dengeli beslenmesi gerekir. Goody köpek mamalarının içinde köpeğinizin ihtiyacı olan her türlü besin kaynağı olduğu için köpeğinizin de sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlamış olursunuz. Ayrıca bu mamalar köpeğinizin sevdiği şeylere göre de değişiklik gösterebiliyor. Yani köpeğiniz tavuk seviyorsa tavuk, et seviyorsa et içerikli mamalar bulabilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenen köpekler çok daha uzun yaşarlar ve daha sağlıklı, daha aktif bir köpek olurlar. Yedikleri mamanın içeriğine göre zeka seviyeleri, algı seviyeleri de daha çok gelişir. Kaliteli mama ile beslenen köpekler çok daha kaliteli köpekler olurlar.

 

Köpekler bizim sadık dostlarımızdır. Onlar için her şeyin en iyisini en güzelini yapmalıyız ki onların bu sadakatini hak edelim. Köpek bakmak çok zevkli bir iştir. Siz köpeğinize nasıl davranıyorsanız köpeğiniz de size o şekilde karşılık verir. Yani siz ona sevgi ile yaklaşıyorsanız o da size aynı şekilde sevgi ile karşılık verir. Ama ona asabi bir yaklaşımda bulunuyorsanız ve onun ihtiyaçlarını yeterince karşılamıyorsanız o da mutsuz bir köpek olur. Köpeğinizin mutlu olmasını istiyorsanız ona ihtiyacı olan herşeyi vermelisiniz. En önemlisi de onun nasıl beslendiğidir. Köpeğinizin doğru ve dengeli beslenmesi son derece önemlidir. Köpek maması alırken mutlaka mamanın markasına ve mamanın içeriğine bakmanızda yarar var.

Goody Köpek Maması

Goody köpek maması köpeğiniz için seçeceğiniz en iyi alternatiflerden biridir. Çünkü onların içerisinde köpeğinizin ihtiyacı olan vitaminler yer alır. Köpeğinizin alması gereken her türlü gıda bu mamaların içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle köpeğiniz bu mamayı yediğinde son derece sağlıklı ve mutlu bir hayvan olacaktır. Köpekler evimizin bir bireyi gibidir. Nasıl çocuklarımızı seviyorsak, üzerlerine titriyorsak köpeklerimiz de aynı şekilde özel ve önemlidirler. Onların da üzerlerine titreriz ve onlar için en güzel mamaları almak isteriz. Köpek bakmak istiyorsak önce bunları bilmeliyiz. Onları nasıl ve ne şekilde, ne tür mamalar ile besleyeceğimiz çok önemlidir.

 

Bu yazı 1490 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak