blogspot hit counter
First Class Köpek Maması- İstanbul Köpek Otel Pansiyonu

First Class Köpek Maması

Paylaş
 

First Class Köpek Maması

Köpek sahiplerinin çok iyi bildiği gibi, köpeklerin beslenmesi, yaşamsal bir önem taşımaktadır ve köpeklerin sağlığının devamlılığı için çok önemli bir sorumluluktur. İyi beslenemeyen ve gereksinim duyduğu besinleri alması gerektiği gibi alamayan köpekler, özellikle de uzun vade de sağlıkları açısından büyük sorunlarla karşı karşıya geleceklerdir. Köpeklerin sağlığının korunmasının en önemli aşaması tabi ki sağlıklı beslenmelerinin sağlanması, yaşlarına ve cinslerine göre doğru beslenmeleridir. Bu anlamda köpek sahipleri büyük bir sorumluluk almışlardır.

 

Ancak birçok köpek sahibi bu konuda oldukça bilinçsizdir ve köpeklerinin beslenmesi konusunda büyük birçok yanlış yapmaktadırlar. Köpeklerin beslenmesi konusu her köpek sahibi tarafından önemsenmeli ve bir köpeğin nasıl daha sağlıklı beslenmesi gerektiği tüm detaylarıyla öğrenilmeli ve ona göre davranılmalıdır. Bir köpeğin beslenmesi, asla onun karnının doyurulması anlamını taşımamalıdır. Bu zihniyetle beslenen köpekleri ilerde oldukça büyük sağlık sorunları beklemektedir. Evde pişen ve ev halkının yediği tüm yemeklerden yiyen ve beslendiği sanılan köpekler, aslında büyük bir yanlışın içindedirler.

 

Bir köpeğin sağlıklı beslenmesinin en akılcı yolu, köpeklerin gereksinim duyduğu besin gruplarına göre hazırlanan, onların özelliklerine göre piyasaya sürülen ve tamamen profesyonel ellerden geçen hazır köpek mamalarıdır. Hazır köpek mamalarının avantajı, köpeklere özel hazırlanmış olmasıdır. Köpek sahiplerinin köpeklerinin beslenmesine gösterecekleri özen, köpeklerinin daha uzun ömürlü olmasına ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine neden olacaktır. Köpek maması ile beslenen köpeklerinde sağlıklı olması kesinlik taşıyan bir durum değildir. Doğru ve sağlıklı köpek maması seçimi yapılmadıkça, köpeğin sağlıklı beslendiğinden söz edilemez. Kaliteli bir köpek maması seçimi yapmak için, köpek mamalarında olması gereken özelliklerin bilinmesi önemlidir. Köpek sahiplerinin, köpek maması seçerken kapıldığı ön yargılardan biri, pahalı olan köpek mamalarının, kaliteli köpek mamaları olduğunu düşünmeleridir.

 

Birçok köpek sahibi de pahalı olduğu için bütçesini aşacak köpek mamalarını alamayarak, köpeklerini ev yemekleriyle beslemeye devam edebilmektedir. Oysa pahalı olan her köpek maması kaliteli değildir, aynı yaklaşımla da ucuz olan her köpek maması da kalitesiz değildir. Önemli olan mamanın içeriği ve besin değerleridir. Piyasada, fiyatı uygun olan ve aynı zamanda kaliteli olan birçok köpek maması markası mevcuttur. Önemli olan kaliteli bir köpek mamasında ne arandığını bilmektir. Köpek sahibi bu seçimi yaparken, köpek maması seçimi hakkında bilgisi yoksa yapacağı ufak çaplı bir araştırma ile birçok bilgiye sahip olacak ve seçimini çok daha bilinçli yapabilecektir.

 

First Class köpek maması, piyasada bulunan mama markalarından bir tanesidir. First Class köpek mamalarının içeriğinin incelenmesinden sonra, oldukça kalitesiz bir mama markası olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır. First Class köpek mamalarının tüm çeşitlerinde, köpek mamalarında yüksek oranda olması gereken et oranı oldukça düşüktür. Aksine tahılların köpek mamalarında istenmeyen besin grubu olmalarına karşılık, oldukça yüksek oranda tahıl kullanılmıştır. Et oranı düşük mamalar, köpeklerin en çok ihtiyacı olan proteini yeterince almamalarına neden olacak ve köpeklerin yaşamsal fonksiyonlarını olumsuz şekilde etkileyecektir.

First Class Köpek Maması

First Class köpek mamasında kullanılan et yan ürünleri, tavuk unu gibi ürünlerden protein sağlanmıştır. Bu ürünler bir köpek mamasında kesinlikle bulunmaması gereken, oldukça zararlı ürünlerdir ve bu ürünlerden sağlanan proteinde köpek sağlığı açısından, kalitesiz ve yararsız bir proteindir. Mamanın içeriğinde köpeklerin sağlığını tehdit eden ve oldukça sağlıksız birçok madde bulunmaktadır. Hayvansal yağlar, kanatlı eti, pirinç, mısır mamada bulunan zararlı besin gruplarından bazılarıdır. Köpeklerin eklem gelişimi için önemli bir rol üstlenen glukozamin, mamada oldukça yetersiz miktarda kullanılmıştır.

Bu yazı 949 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak