blogspot hit counter
Chicopee Köpek Maması- İstanbul Köpek Otel Pansiyonu

Chicopee Köpek Maması

Paylaş
 

Chicopee Köpek Maması

Evcil hayvan denilince akla ilk gelen türlerden biri de köpeklerdir. Köpekler bir çok insan tarafından çeşitli amaçlarla sahipleniliyor ve evde bakılıyor. Hal böyle olunca üreticiler köpek maması alanına yönelmiş durumdalar. Aklınıza gelecek onlarca marka ve köpek maması çeşidi bulunmakta. Hatta bir marka birden fazla çeşitte köpek maması üretir hale gelmiş durumda. Bunun sebebi kategorilere ayırarak her kesime hitap etmek yani sınıflandırmak. Mamaların kalitesi ekonomiye göre değişiklik gösteriyor.

Tabi sınıflara ayrılmasının bazı eksileri ya da artıları oluyor. Mesela pahalı olan mamalarda et oranı daha fazla tahıl oranı dana az oluyor, başka bir katkı maddesi ya da koruyucu bulunmuyor ancak ucuz mamaların içeriğinde daha çok tahıllar oluyor, bu da köpeğin sağlığı için çok yeterli bir besin kaynağı olmuyor. Yani köpeğinizin yeteri kadar beslenmesi için ona et oranı daha fazla mamalardan almanız gerekiyor.

Mesela chicopee köpek maması et oranı daha fazla olan bir mamadır. İçeriğinde çeşitli protein ve vitaminler bulunmaktadır. Ayrıca bu mama köpeğinizi alerjiden koruyan içeriğe sahiptir. Mamanın içeriğinde köpeğinizin kemik gelişimini destekleyecek, sindirim sistemine yardımcı olacak ve daha esnek bir deri ve daha kaliteli bir tüy yapısı oluşmasını sağlayacak besin değerleri vardır.

Chicopee köpek maması köpeğinizin gelişimi ve daha sağlıklı bir yapıya sahip olması için gerekli olan her bir ayrıntıyı düşünmüş ve mamaların içeriklerini bu doğrultuda hazırlamıştır. Köpeğinizin beslenmesine önem veriyorsanız ona ucuz mamalardan değil onun gelişimi için daha gerekli olan kaliteli mamalardan almalısınız. Köpeğinizin yiyeceği mamaların et ağırlıklı olması gerektiğini söyledik ancak onun gelişimi için tahıl ve benzeri besin kaynaklarına da ihtiyacı vardır. Bu sebepten dolayı chicopee köpek maması içeriğinde bu tür besin değerlerini de bulundurur. Tabi sizin arzunuza göre çeşitler de vardır, siz köpeğiniz için hangi tür mamanın uygun olduğunu düşünüyorsanız onu alabilirsiniz.

Köpeklerin kas gelişimi için protein ağırlıklı beslenmeleri gerekir. Köpeğinizin beslenmesine dikkat ederseniz ve onu daha çok protein ağırlıklı beslerseniz köpeğiniz daha aktif ve sağlıklı bir yapıya sahip olur. Onun mutlu olması için de bu oldukça önemli bir ayrıntıdır. Çünkü köpekler sürekle olarak dışarıya çıkmak isterler, yürümek, koşmak, parklarda oynamak onların tek eğlencesidir ve eğlence olmasının yanı sıra bir ihtiyacıdır da. Köpekleriniz için bu ihtiyacı karşılamak sizin görevinizdir.

Eğer bir köpek bakacaksanız onun beslenmesi için biraz masraf edeceğinizi bilmeniz gerekir. Onların beslenmesine de kendinize ayırdığınız gibi bir bütçe ayırmalısınız. Köpeğinizi kalitesi olmayan ucuz mamalarla beslemelisiniz, onu sağlıklı mamalarla beslediğinizde onun enerjisi size de yansıyacaktır ve onunla vakit geçirmekten fazlaca keyif alacaksınız. Köpekler oyun oynamayı çok severler ve zekâ seviyeleri çok yüksek olduğundan eğitime açıktırlar. Eğer yeterince vakti olan biriyseniz köpek sahibi olmalısınız. Aksi halde köpeğinize yeterince vakit ayıramaz ve onun ihtiyaçlarını karşılayamazsınız.

Chicopee Köpek Maması

Yeterince ilgilenilemeyen köpekler mutsuz ve içine kapanık olurlar, sadece sağlıklı beslenmek onlar için yeterli değildir, onlar sıcakkanlı ve sosyal bir yapıya sahip olduklarından insanlarla ve diğer hayvanlarla iç içe olmayı, oyunlar oynamayı çok severler. Onların bu yapıları nedeniyle sizin de vakti olan bir kişi olmanız gerekir. Köpeğinize her gün düzenli olarak vakit ayırmalı, onu parklara, yeşil alanlara gezmeye çıkarmalısınız. Hem bu sayede siz de çok daha sosyal bir insan olursunuz ve keyifli vakit geçirirsiniz. Köpekler insanların da diğer insanlarla olan iletişimine kolaylaştırırlar ve onları daha sosyal kişiler yaparlar.

Bu yazı 939 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak