blogspot hit counter
Champion Kümes Hayvanlı Küçük Ve Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Champion Kümes Hayvanlı Küçük Ve Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Paylaş
 

Champion Kümes Hayvanlı Küçük Ve Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Champion Kümes Hayvanlı Küçük Ve Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpek besleme her ne kadar yanında yüksek sorumluluk getrse bile bu sevimli dostların yüksek sadakat duyguları ve insanlara karşı duydukları yoğun sevgi birçok kişiyi köpek beslemeye itmektedir. Köpeklerin beslenmesinin zor olmasının nedeni sahibine bağımlı olarak yaşamasıdır. Birçok ihtiyacı sahibi tarafından karşılanmalıdır.

 

Köpeğin huzurlu ve sağlıklı hayat sürmesi için bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Tüyleri düzenli taranmalı, veteriner kontrolü yapılmalı, günlük egzersizleri karşılanmalı, tuvalet eğitimi verilmelidir.

 

Köpeğin beslenmesi şüphesiz ki köpeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu önemin doğmasına yanlış beslenen köpekler de görülen sağlık sorunları neden olmuştur. Kıvamsız dışkılama, ağız kokusu, dişlerin kirlenmesi, tüylerin ve derinin kötü kokmasına ve parlaklıklarını kaybetmesine neden olur. Ayrıca huzursuzluk, saldırganlık gibi istenmeyen sonuçlar doğurabileceği kanser gibi ciddi hastalıkların doğmasına da neden olabilir.

 

Champion kümes hayvanlı küçük orta ırk yetişkin köpek maması küçük ve orta boy köpekler dikkate alınarak doğal bileşenlerle oluşturulmuş köpeğin sağlığını koruyan lezzetli bir mamadır. Bu mama ile beslenen köpeklerin beyin ve görme gelişimi artar. Sindirim sistemi daha verimli çalışarak sevimli dostlarımızın gün boyu enerjik ve huzurlu olmasını sağlar.

 

Mamanın bileşenleri; ham protein, ham yağ, ham selüloz, ham kül, nem, ham lif, HCI de çözülmeyen kül, kalsiyum, fosfor, sodyum, A Vitamini, D3 Vitamini, E Vitamini, metabolik enerji ile köpeğinizin tüm gün ihtiyaç duyduğu tüm besin maddeleri karşılanır.

 

Mamanın içindekiler; Tavuk eti ve hayvansal yan ürünler, Tahıllar, Hayvansal yağlar, Tuz, vitamin ve mineraller, Hayvansal ve bitkisel protein kaynakları ile köpeğinizin ilgisini çekecek besin kaynaklarını içinde barındırır.

 

Mamanın faydaları; Besleme değerleriyle köpeğinizin beyin gelişimi ve görme gücünü destekler. Köpeğin ürkek olmasını engeller, kronik deri veya kulak enfeksiyonlarını oluşmasını engeller, böbrek üstü bezlerini ve tiroit bezlerini korur, kusma ishal gibi sorunların oluşmasını engeller. Aşırı tüy dökme, tüylerin ve derinin solgun gözükme problemlerini engeller. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olur. Ayrıca Kendi etrafında dönme ve kuyruk kovalama, Pigmentasyon eksikliklerini engeller. Hamile köpekler için annenin ihtiyaç duyduğu vitaminleri sağlar ayrıca anne karnındaki yavrunun da gelişimini destekler. Emziren köpekler için süt oluşumunu destekler.

 

Mamanın kullanımı; kullanım miktarı köpeğin kilosuna ve aktivite oranına göre değişmektedir. Mama oranı köpeğin kilosuna ve aktivite oranına doğru oranlı olarak artmaktadır.

 

Mamanın kullanım talimatları; bu konu da mamanın paketi üzerinde bilgi verilmiştir. Yine de bazı kolları belirtmekte fayda vardır. Bu mama yetişkin köpekler için uygundur. Irk boyutu olarak da orta ve küçük boyutlu köpekler için önerilir. Kuru bir mamadır bu yüzden yanında bir kâse temiz sus ile verilmesi köpek açısından faydalı olacaktır. Mamanın bileşenleri köpekler göz önüne alınarak bir araya getirilmiştir. Bu yüzden insanların kullanımı açısından önerilmez, tüketilmesi durumunda alerjik reaksiyonlara neden olabileceği gibi, zehirlenme gibi sonuçlarda doğurabilir, böyle bir durumda en kısa sürede doktorunuza başvurmalısınız.

Champion Kümes Hayvanlı Küçük Ve Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Markalar; aynı içerikte farklı marka adı altında birçok mama piyasaya sürülmektedir. Bu mamalar arasında seçim yapmak ise oldukça güçtür. Seçim yaparken bileşenlerin kalitesi ve köpeğin mamaya yaklaşımı dikkate alınmalıdır. Champion Kümes Hayvanlı Küçük ve Orta Irk Yetişkin Köpek Maması yüksek kaliteli bileşenler bir araya getirilerek üretilmiştir. Köpeklerinizin sağlığı baz alınmıştır. Mamayı petshop ve büyük marketlerden temin etmeniz önerilir. Son kullanma tarihi geçmiş ve ambalajı yırtılmış mamalar alınmamalıdır. Ayrıca Champion Kümes Hayvanlı Küçük ve Orta Irk Yetişkin Köpek Maması 24 ay garanti süresi vardır.

 

 

 

 

 

Bu yazı 869 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak